top of page
  • מערכת לבריאות

חמישה טיפים לשמירה על המשקל

רובנו מעוניינים להשיל קילוגרמים עודפים ממשקל הגוף, לכן אין זה פלא כי תעשיית הדיאטות מגלגלת מיליארדי דולרים בשנה. ישראלים רבים המעוניינים לשמור על משקל גוף תקין ומאוזן לאחר הדיאטה מתקשים במשימה, ורבים ממשיכים עדיין לספור קלוריות, למרות שהמומחים ממליצים להם לשים דגש על הבריאות ולא על כמות הקלוריות היומית.


כדי לרדת במשקל יש להקפיד על אורח חיים בריא המבוסס על תזונה נכונה ופעילות גופנית מסודרת. ניתן לרדת במשקל אם "שורפים" יותר קלוריות, כלומר אנרגיה, מכמות הקלוריות הנכנסת לגוף, וחשוב לצרוך קלוריות רק ממזונות בריאים. לכן, אם אתם מעוניינים לשמור על משקל גופכם – הטיפים הבאים יעזרו לכם.שדה חיטה


מפחיתים את כמות הסוכר

מומלץ להפחית את כמות הסוכר היומית, וכיום המומחים ממליצים לוותר על הסוכר ולהוציא אותו מהתפריט. עם זאת, רבים מתקשים לוותר על סוכר בשתייה חמה או לוותר על עוגה טעימה לצד הקפה, לכן כדאי להפחית בהדרגה את כמויות הסוכר ולנסות להוציאו לגמרי מהמזון הבא לפה.


הטיפ שלנו הוא להפחית בשלב הראשון את כמות הסוכר שאתם נוהגים להוסיף למשקאות חמים כמו קפה ותה. אם נניח אתם שותים 3 כוסות קפה ביום ואתם רגילים להמתיק את המשקה עם 3-2 כפיות סוכר, כדאי לצמצם את הכמות לכפית אחת, ולאחר תקופת הסתגלות תוכלו להפחית שוב את כמות הסוכר והשאיפה היא לוותר עליו לגמרי.


אם אתם אוהבים אוכל מתוק יש לא מעט תחליפים איכותיים לסוכר, אך עדיף להסתפק בפירות עשירים בסוכר כמו תמר, וכאשר תוותרו על סוכר תחסכו כמות גדולה של קלוריות וקל יותר לשמור על משקל מאוזן.


אוכלים לאט

חשוב לאכול לאט, זו הדרך היעילה ביותר להפחית את כמות הקלוריות והמזון שאנו צורכים מדי יום. מחקרים רבים כבר הוכיחו כי אכילה איטית גורמת לאדם לאכול כמות קטנה יותר. חשוב לזכור כי תחושת השובע בגוף האדם מתרחשת לאחר כעשרים דקות מהרגע בו התחלנו לאכול, לכן מי שאוכל מהר לא ירגיש שובע והוא צורך כמות קלוריות גבוהה ממה שגופו צריך, זהו מתכון בטוח להשמנה. כאשר אוכלים לאט ולועסים היטב את המזון הגוף מעכל את המזון בצורה יעילה ותקינה, והיתרון המרכזי באכילה איטית הוא הפחתת הקלוריות.


מפחיתים מלח

כולנו רגילים לפזר מלח בנדיבות על המזון שאנו צורכים, אך המלח גורם לנו לרצות לאכול יותר. אמנם המלח לא מוסיף קלוריות אך הוא גורם לאגירת נוזלים בגוף ובכך גם המשקל עולה. את המלח כדאי להפחית בהדרגה כדי לאפשר לבלוטות הטעם להסתגל לשינוי, וכמובן שכדאי להפחית או להימנע לגמרי מחטיפים מלוחים.


חולקים מנות במסעדה

אם ברצונכם לשמור על משקל תקין ומאוזן אתם יכולים לאכול גם במסעדות, לא צריך להימנע ממנעמי החיים ומחוויות קולינריות במסעדות השונות. יחד עם זאת, המנות במסעדות הן גדולות ולרוב גם עשירות בקלוריות, לכן הטיפ הבא יסייע לכם להפחית את כמות הקלוריות באמצעות כלל פשוט ליישום - הזמינו כמה מנות עיקריות וחלקו אותן עם שאר הסועדים סביב השולחן.


עליכם לזכור כי ברוב המסעדות האוכל לא בריא כמו מזון שמכינים לבד בבית, לכן כדאי לברר מה כוללת המנה שברצונכם להזמין, אפשר לבקש מהמלצר להפחית את כמות המלח, השמן והסוכר מהמנות השונות, לדרוש רטבים בצד וכדומה. כמו כן, וותרו על משקאות מומתקים בזמן הבילוי במסעדות והזמינו מים במקום.


לאכול הרבה ירקות

את הטיפ הזה לבטח שמעתם לא פעם, לכן אנחנו מציינים אותו בסוף וממליצים לכם לעבור לתזונה המבוססת על הרבה מאוד ירקות, בשילוב פירות איכותיים ובריאים. את הירקות והפירות כדאי לאכול בשלמותם, כך תיהנו משפע ויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים, והמערכת החיסונית תתחזק.

המידע באדיבות הרבלייף, תזונה ואיכות חיים.


Comments


bottom of page