top of page
  • תמונת הסופר/תמערכת לבריאות

איך בוחרים מנתח ברכיים?

הברכיים הן מבין האיברים החשובים בגופינו. בזכותן אנו יכולים ללכת, לרוץ, להתכופף או לשבת. אבל כשאנו סובלים מכאבים בברכיים, איכות החיים שלנו נפגעת ולפעמים אנו לא יכולים לעסוק בפעילות הגופנית האהובה עלינו או אפילו לעשות פעילות פשוטה של עלייה במדרגות. לפעמים אין ברירה אלא לעשות ניתוח ברכיים על מנת להימנע מכאבי ברכיים ולהמשיך בשגרת חיים טובה.מתי שוקלים לבצע ניתוח ברכיים?

אז מהו ניתוח להחלפת ברך? ובכן, מדובר למעשה בניתוח להחלפת מפרק הברך, שהוא אחד הניתוחים הנפוצים ביותר בעלי אחוזי הצלחה גבוהים. מטרתו של הניתוח היא לטפל בתופעה של כאבי ברכיים כאשר אלה הולכים ומתגברים ככל שעובר הזמן. במהלך הניתוח מחליפים את מפרק הברק שנשחק במפרק מלאכותי, ובכך מאפשרים לאדם להתגבר על הכאבים.


קיימות סיבות רבות ומשמעותיות שבגינן נצטרך לשקול לבצע ניתוח ברכיים. לדוגמה, כאשר איכות החיים של המטופל מדרדרת באופן משמעותי בגלל כאבי ברכיים, ייתכן שיהיה מקום לבצע החלפה של מפרק הברך. כמובן, לפני שמחליטים על ביצוע הניתוח, יש צורך להתייעץ עם אורטופד מקצועי ולבצע הערכה קלינית של המטופל. האם מדובר במטופל בריא וצעיר יחסית שמסוגל לעמוד בניתוח? או שזהו אדם שהגיע כבר לגיל השלישי והניתוח עלול להיות מסוכן עבורו? כמו כן, בוחנים מאפיינים בריאותיים נוספים כמו מחלות רקע והיסטוריה רפואית.


טיפים לבחירת מנתח ברכיים איכותי

על מנת לבצע את הניתוח בהצלחה, חשוב לבחון מנתחי ברכיים מומלצים ולהגיע למנתח איכותי ומקצועי. אלה כמה טיפים שיעזרו לכם להגיע לאדם הנכון:


  • ניסיון מעל לכל – מנתח טוב צובר את הניסיון שלו לאורך השנים. לאחר ביצוע ניתוחים שונים, הוא מסוגל לבצע ניתוחי ברכיים בדיוק רב. לפיכך, העדיפו את המנתח המנוסה על פני המנתח המתנסה כדי לקבל תוצאות טובות יותר. כי כאשר מדובר בבריאות הברך, אין מקום לפשרות. חשוב לבחור את האורטופד המקצועי שילווה אתכם לאורך כל הדרך.

  • אוספים המלצות – שמו של מנתח טוב הולך לפניו. זהו מנתח שצבר לעצמו מטופלים, והם מוכנים להמליץ עליו בחום.

  • תחום התמחות – כל ניתוח הוא עניין של דיוק, בייחוד כאשר מדובר בניתוח נקודתי כמו החלפת ברך. לפיכך, חשוב לוודא שהמנתח שאתם פונים אליו מתמחה בדיוק בתחום זה.

  • פגישה ראשונית – אין תחליף לפגישה ראשונית. לא כדאי לסגור תאריך על ניתוח בטלפון, אלא להגיע למנתח כדי לקבל את כל המידע שאתם צריכים – כיצד מתכוננים לניתוח, מהלך הניתוח ועוד.

כל היתרונות לפנות לאורטופד פרטי

כאשר חושבים לבצע ניתוח ברכיים, אחת האופציות המוצעות למטופל היא ביצוע הניתוח במרפאה של אורטופד פרטי . אמנם מדובר באורטופד יקר מעט יותר מאורטופד הפועל דרך הקופה, אך לצורך ניתוח ברכיים אתם רוצים את הטוב ביותר. לאורטופד הפרטי ישנם כמה יתרונות משמעותיים. ראשית, אורטופד פרטי בעל קליניקה משלו הוא אדם בעל ניסיון רב בתחומו, והוא מתמחה בדיוק בתחום שלו אתם זקוקים על מנת להחזיק את החיים שלכם לקדמותם, לבצע את הניתוח ולהתחיל לעסוק בכל פעילות גופנית ללא הגבלה.


לצד הניסיון, במרפאה פרטית אתם מקבלים יחס אישי, חם ואוהב, יחס שלא תקבלו באף מקום אחר. היחס האישי חשוב מאין כמותו בעת ביצוע פרוצדורה מורכבת כמו ניתוח ברכיים, ובמרפאה פרטית הצוות המקצועי ילווה אתכם מתחילת הניתוח ועד סופו. מעבר לכך, אם יש לכם פוליסת ביטוח מתאימה, פעמים רבות אתם זכאים להחזרים. כדאי לבדוק זאת לפני שפונים למרפאה פרטית. ולבסוף, במסגרת מרפאה פרטית אתם אלה שבוחרים את האורטופד שלכם, ואתם שבוחרים למי לפנות ואצל מי לעבור את הניתוח.


27 צפיות0 תגובות
bottom of page