top of page
  • מערכת לבריאות

שמירה על חום גוף תקין אצל תינוקות בחום הקיץ

חודשי הקיץ החמימים במדינתנו הקטנה מעמידים אתגר לא פשוט בפני הורים לתינוקות רכים הנדרשים לאזן את טמפרטורת גופם של תינוקם ולא תמיד יודעים כיצד לעשות זאת והיכן עובר הגבול בין איזון טמפרטורה לצניחה של ממש.


הכנו לכם מדריך קצר שעשוי לסייע לכם להבין כיצד לשמור על חום גופכם בקיץ הישראלי החם והלח.


תינוקות שוחים

בחירות לבוש נכונות

בחירת הבגדים המתאימים לתינוקך, בגד לתינוק היא קריטית בחודשי הקיץ החמים. בחר בבדים קלים ונושמים כגון כותנה או פשתן בגד לתינוק כדי לעזור לווסת את טמפרטורת הגוף של תינוקך. הימנע מחומרים סינטטיים שעלולים ללכוד חום ולגרום לאי נוחות.


הישארו לחות

חיוני לשמור על לחות התינוק, במיוחד בחום. הקפידו להציע הזנה תכופה או מים אם התינוק מבוגר משישה חודשים. התייבשות עלולה להוביל להתחממות יתר, לכן היו ערניים לכך


נסו להרחיק את תינוקכם מאור שמש ישיר בחלקים החמים ביותר של היום. השתמש בכובע שמש, שמשייה או גוון לעגלה כדי לספק צל ולהגן על עורו העדין של תינוקך מפני קרני UV מזיקות.


טכניקות קירור

השתמשו בטכניקות קירור כגון מטלית קרירה על מצחו של התינוק או אמבטיה פושרת כדי לעזור להוריד את טמפרטורת הגוף. הימנע משימוש בשקיות קרח או מים קרים, מכיוון שהדבר עלול לגרום לכוויות קור והיפותרמיה.


מיחזור אוויר

ודאו שהחדר של תינוקכם מאוורר היטב והשתמש במאווררים או במיזוג אוויר כדי לסייע בזרימת האוויר. הימנעו מהלבשת יתר של התינוק לשינה והשתמשו במצעים קלים כדי למנוע התחממות יתר במהלך הלילה.


מעקב אחר סימני התחממות יתר

עקבו אחר סימנים של התחממות יתר אצל תינוקכם, כגון עור סמוק, נשימה מהירה או עייפות. אם אתם חושדים שהתינוק שלכם מעלה חום יתר על המידה, העבירו אותו לסביבה קרירה יותר והתייעצו עם רופא במידת הצורך. אם הטמפרטורה ממשיכה לעלות או אינה מתאזנת או לחילופין, אם התינוק קטן מגיל חצי שנה, יש לפנות אותו לחדר המיון להמשך בירור.


בגדי שמש מגנים

בנוסף למתן צל, שקול להלביש את תינוקך בבגדי שמש מגנים, כגון חולצות ארוכות שרוולים וכובעים עם שוליים רחבים. חפשו בגדים עם UPF (Ultraviolet Protection Factor) כדי להגן על עור התינוק מקרני השמש המזיקות. זכרו למרוח קרם הגנה על כל עור חשוף, אך הימנעו משימוש בקרם הגנה על תינוקות מתחת לגיל שישה חודשים.


הישאר בבית בשעות השיא

כדי להימנע מחום היום, נסו לקבוע פעילויות בחוץ בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות אחר הצהריים המאוחרות כאשר השמש פחות עזה. שקול אזורי משחק מקורים או פארקים מוצלים כדי לשמור על התינוק נעים ונוח בחלקים החמים ביותר של היום. אם אתם חייב להיות בחוץ, חפשו אזורים מוצלים במידת האפשר.


הידרציה והנקה

אם את מניקה את תינוקך, וודאי שגם את אינך מתייבשת. חלב אם מעניק לחות ומספק רכיבים תזונתיים חיוניים לתינוקך. הציעי האכלות תכופות יותר במזג אוויר חם כדי לשמור על לחות טובה של התינוק. אם אתם מאכילים בפורמולה, שקלו להציע כמויות קטנות של מים בין ההאכלות כדי למנוע התייבשות.


השתמשו בחיתולי בד לעיטוף

במהלך שנת הצהריים ובשעת השינה, שקלו להשתמש בחיתולי בד קלי משקל כדי לשמור על נוחות התינוק ללא התחממות יתר. בחרו בבדים נושמים המאפשרים זרימת אוויר תוך שמירה על נעימות התינוק. הימנעו משמיכות כבדות או שמיכות שיכולות ללכוד חום ולהגביר את הסיכון להתחממות יתר.


שימוש בבדים קלים

בעת הלבשת התינוק בחודשי הקיץ, בחרו בדים קלים ונושמים כגון כותנה או פשתן. חומרים אלו מאפשרים זרימת אוויר טובה יותר ומסייעים במניעת התחממות יתר. הימנע מבדים סינתטיים שיכולים ללכוד חום ולחות, מה שגורם לתינוק לאי נוחות. מומלץ גם ביגוד רופף כדי לאפשר אוורור טוב יותר.


שמרו על ראשו של התינוק מכוסה

אחת הדרכים החשובות ביותר לשמור על חום גופו של התינוק בקיץ היא להבטיח שראשו מכוסה. השתמשו בכובע קל משקל עם שוליים רחבים כדי להגן על הקרקפת והפנים העדינים של התינוק מקרני השמש. בחרו כובע המעניק צל מבלי להיות הדוק או מכווץ מדי. אביזר פשוט זה יכול לעשות הבדל גדול בשמירה על קריר ונוח של התינוק.


אמבטיות קרירות ומשחקי מים

דרך יעילה נוספת לשמור על קריר גופו של התינוק בקיץ היא להעניק לו אמבטיה פושרת ונעימה או לעסוק במשחק מים. אמבטיה פושרת יכולה לעזור לאזן את טמפרטורת הגוף של התינוק ולהקל על החום. ניתן גם להקים בריכה קטנה בחצר האחורית למשחק מים מהנה תחת השגחה צמודה שיעזור לשמור על התינוק נעים. חובה לפקח על התינוק סביב מים בכל עת.


צרו סביבה מקורה מגניבה

בפנים, צרו סביבה קרירה ונוחה לתינוק בכדי לברוח מהחום. השתמשו במאווררים או במיזוג אוויר כדי לשמור על טמפרטורה מתונה בביתכם. שמרו על וילונות או תריסים סגורים בחלקים החמים ביותר של היום כדי לחסום אור שמש ישיר וחום. ניתן גם להשתמש במטלית לחה או במכשיר אדים קריר כדי להוסיף לחות לאוויר וליצור אווירה נוחה יותר לתינוק.

Kommentare


bottom of page