top of page
  • מערכת לבריאות

איך ניתן לסייע לחולי סרטן?

קבלת הבשורה על מחלת הסרטן, יכולה לזעזע את עולמו של החולה ושל בני משפחתו. זה אומנם נכון שישנם לא מעט מקרים בהם סיכויי ההחלמה מהמחלה הם יחסית גבוהים, עדיין, מדובר בבשורה קשה, אשר טומנת בחובה גם תחושה של חוסר וודאות. אז כמובן, שקיימת חשיבות גבוהה כי חולה סרטן, יעבור את כל הטיפולים הרפואיים הרלוונטיים, אך לצד מענה רפואי, יש לא מעט דרכים נוספות, אשר בכוחן לעודד את רוחו – וכידוע, ברגע שהמצב הנפשי משתפר, כך גם המצב הבריאותי יכול להיות טוב יותר.


למעשה, כל אדם, יכול להירתם על מנת לסייע בצורה כזו או אחרת לחולי סרטן – גם במקרים בהם מדובר בבני משפחה של החולה וגם אם מדובר באנשים אשר מעוניינים ליהנות מתחושת הסיפוק, הטמונה בלעשות מעשים טובים למען אחרים.


הקשבה ועידוד

אחת הדרכים בהן ניתן לסייע לחולי סרטן היא באמצעות הקשבה ועידוד. חשוב לדאוג ולשמוע אותו בלי לבקר אותו ובלי לשפוט את התחושות שלו. כידוע, חולי סרטן יכולים לקבל את המחלה בדרכים שונות, יש כאלו אשר יהיו סרקסטיים בנוגע למחלה, יש כאלו שיהיו פסימיים ויש כאלו אשר יהיו אופטימיים יותר. בכל מקרה, חשוב לדעת להקשיב לחולים בסבלנות, מבלי לשפוט אותם או את אופן ההתמודדות שלהם עם המחלה.

הדרך הטובה ביותר לעודד אותם, היא כמובן, לנסות ולדבר איתם בגובה העיניים ואולי גם להסית את תשומת ליבם מהמחלה ולדבר איתם על נושאים אחרים – תחומי העניין שלהם, תחביבים וכיוצא בזה.. חשוב לציין, שיש עמותות בהן ניתן להתנדב אשר כחלק מפעילותן, הן גם דואגות לנושאים חברתיים אצל חולי הסרטן, כך שכדאי לבדוק את האפשרות הזאת.


תרומת שיער לחולי סרטן


כידוע, חולי סרטן רבים עוברים טיפולים כימותרפיים, הטיפולים הללו, טומנים בחובם לא מעט תופעות לוואי ובין היתר נשירת השיער.

רבים מהחולים מרגישים לא נעים להסתובב ללא שיער ולכן, בוחרים באפשרות של פאה, מה שמאפשר להם להימנע משאלות או מבטים מיותרים ולהרגיש כמו כולם.

יחד עם זאת, חשוב לדעת שפאות איכותיות, העשויות משיער טבעי, כרוכות בעלות כספית גבוהה, אשר לא כל החולים יכולים להרשות לעצמם.

החדשות הטובות הן שישנן לא מעט עמותות אשר נרתמות על מנת לעזור לחולים לממן את הפאה בה הם מעוניינים.

בכדי שאותן העמותות יוכלו לבצע את עבודתן ובכדי שאותן החולים יוכלו לקבל פאות ללא עלות, קיימת אפשרות של תרומת שיער עבור חולי סרטן.

כל מי שאורך השיער אותו הוא מבקש לגזור עולה על 30 ס"מ יכול לגזור את השיער ולשלוח אותו לאחת מאותן עמותות שזהו תחום פעולתן.


דרכים נוספות בהן ניתן לסייע לחולי סרטן


קיימים כמובן, עוד לא מעט דרכים באמצעותן ניתן לעודד ולסייע לחולי סרטן בכל הגילאים. ניתן להתנדב בבתי חולים – לדוגמא, לשמח את הילדים החולים בחגים, לחלק שקיות ממתקים ועוד..

ישנן עמותות אשר ייעודן הוא להגשים משאלות לחולי סרטן וקיימת אפשרות לבדוק מול אותן העמותות כיצד ניתן לסייע – אם אפשר להתנדב או לתרום סכום כסף מסוים.

כמובן, שישנם גם אנשים אשר התרומה שלהם יכולה להתבסס על כישרונות שלהם או על תחום העיסוק שלהם – לדוגמא, זמר או בדרן יכול להתנדב להופיע לחולי סרטן, על מנת לעודד את רוחם. מרפא אלטרנטיבי יכול להציע טיפולים שונים אשר בכוחם להקל על תופעות הלוואי השונות.

למי שיש חנות בגדים או חנות צעצועים, יכול לתרום לחולים צעצועים או בגדים אשר יכולים לשפר את מצב רוחם.

כאמור, אחת הדרכים המרכזיות באמצעותן ניתן לסייע לחולי סרטן היא על ידי התנדבות לאחת מהעמותות הרלוונטיות אשר מתמקדת בחולי סרטן – קיימת אפשרות לאתר עמותה אשר פועלת באזור המגורים של המתנדבים ולברר מול נציג מטעמה, כיצד ניתן לעזור ולהתנדב וכמובן, לבחור את האפשרות המתאימה ביותר.


כאמור, בראש ובראשונה, חולי סרטן אמורים לקבל את הטיפולים הרפואיים הנכונים והמתאימים, אך חשוב לזכור שגם המצב הנפשי שלהם ישפיע במידה רבה על השאלה איך הם יתמודדו עם המחלה. מהסיבה הזאת, כל מי שנושא זה חשוב לו והוא מעוניין לעזור או לתרום, יוכל לגלות שיש לא מעט דרכים אופציונאליות, אשר יאפשרו לו להשיג את המטרה.

תגובה 1

1 Comment


KETY LIVE
KETY LIVE
May 15, 2022

ממליצה לך לבדוק טיפול טבעי CUREMINSET ,עוזר להפחתת כאבים וטיפול בתופעות החרדה שילוב כלים טיפוליים בתת המודע ,מדיטציות ו- NLP - צרו קשר ותבריאו ,דרך הראש https://broadcust.co.il/business/ketynlp#content

הכלים הם בקבצי האזה הנחייה אישית ,כאשר התוכנית מותאמת לך + אבחנה בזום -

** יכול לתת חיים חדשים וחופש פנימי **


Like
bottom of page